Objevte krásy českých měst

Upozornit na jiná česká města kromě Prahy a zároveň poskytnout turistům na jednom místě co nejvíce informací se snaží Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Programové období: 2007-2013
Operační program: IOP
Příjemce: Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Zahájení projektu: 1.9.2009
Ukončení projektu: 30.6.2012
Téma projektu: Kultura
Stav projektu: Dokončený

Cílem je propagovat a koordinovat aktivity vybraných měst. Konkrétně se jedná o čtrnáct českých měst, která uspěla v soutěži o titul „Historické město roku. Mezi zapojenými městy jsou např. Svitavy, Kadaň, Třeboň, Šternberk nebo Kroměříž.

Jednotlivá města připravila pro své návštěvníky v roce 2011 kulturní a sportovní akce v historických centrech na konkrétní týdny – tzv. TOP týdny – které byly koordinovány tak, aby se nepřekrývaly. Naopak organizátoři akcí v jednotlivých městech seznamovali návštěvníky i s programem v jiných městech. Například ve městě na severu Čech jste se mohli dozvědět, co se děje na jižní Moravě. K tomuto účelu byla připravena putovní fotografická výstava o všech účastnících. Projekt má nejen vlastní webové stránky, ale byly vyrobeny i základní tištěné materiály – celostátní a regionální brožury a návštěvnický balíček – návrh dovolené v daném kraji. Kromě čtrnácti měst, která jsou hlavními pilíři projektu, návštěvníci najdou v publikacích i informace o dalších městech, která se připojila. Celkem je jich téměř devadesát.
 

Výše dotace EU: 8 472 205,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 1 495 096,00 Kč
 
Celková částka: 9 967 301,00 Kč