Obecné informace
Řídicí orgán IROP, který je spravován Ministerstvem pro místní rozvoj, dne 15. 6. 2023 vyhlašuje 62. výzvu IROP – Památky – SC 4.4 (ITI).
Výzva je zaměřena na podporu integrovaných projektů realizovaných na území metropolitních oblastí (Pražská, Brněnská a Ostravská) a aglomerací (Českobudějovická, Hradecko-pardubická, Jihlavská, Karlovarská, Liberecko-jablonecká, Mladoboleslavská, Olomoucká, Plzeňská, Ústecko-chomutovská a Zlínská).
Cílem 62. výzvy IROP - ITI je revitalizace nemovitých kulturních památek, národních kulturních památek a památek UNESCO včetně parků u těchto památek a movitých národních kulturních památek v území výše uvedených metropolitních oblastí a aglomerací. Výzva je určena na podporu projektů spadajících jak do kategorie méně rozvinutých regionů, tak do přechodových regionů.
Pro žadatele z méně rozvinutých regionů je připraveno přes 1,2 mld. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) a pro žadatele z přechodových regionů je určeno 699,2 mil. Kč z EFRR - více viz
kategorie regionů.
Integrované projekty, které budou předkládány do této výzvy, musí být v souladu s příslušnou integrovanou územní strategií ITI a vést k naplňování jejích cílů. Z tohoto důvodu je nutné projekty nejprve projednat na úrovni nositele ITI a získat vyjádření řídicího výboru o souladu s integrovanou územní strategií, které je povinnou přílohou žádosti o podporu.
Současně musí být Řídicím orgánem IROP schválen programový rámec IROP příslušné metropolitní oblasti / aglomerace.
Žadatelé mohou podávat žádosti o podporu od 7. 7. 2023 do 31. 12. 2027. Realizace projektu musí být ukončena nejpozději do 30. 6. 2029.
Seminář pro žadatele k 51., 52. a 62. výzvě Památky IROP
Řídicí orgán IROP spolu s Centrem pro regionální rozvoj České republiky pořádaly v pondělí 5. 6. 2023
seminář pro žadatele k 51. a 52. výzvě IROP Památky, které byly vyhlášeny dne 29. 5. 2023, a také dnes vyhlášené 62. výzvě pro ITI. Na semináři jste byli detailněji seznámeni s parametry výzev, podporovanými aktivitami, způsobilými výdaji, postupem pro podání žádosti o podporu v MS2021+ apod.
Příručky k Monitorovacímu systému MS2021+
Postup pro podání žádosti o podporu v Monitorovacím systému MS2021+ naleznete v připojených dokumentech. Ostatní příručky jsou ke stažení na stránce MS2021+.
Konzultační servis IROP
Dotazy k výzvám a přípravě projektových žádostí je možné podávat přes
konzultační servis IROP.
Kontrolní listy pro kontrolu formálních náležitostí a přijatelnosti
Tvoří navazující dokumentaci k výzvě, zpracovávají se pro jednotlivé výzvy a jsou zveřejněny společně s vyhlášením výzvy na stránkách Centra -
kontrolní listy.
Leták - 8 tipů, jak zviditelnit Váš projekt
Řídicí orgán IROP připravil pro období 2021-2027 v
letáku několik tipů, jak je možné upozornit na přínosy svého projektu. I vy tak pomůžete propagovat podporu, kterou poskytuje Evropská unie.